| Graphics | Integrirana |
| Touchscreen | Ne |
| Operating System | Windows 11 Home |
| SSD | Yes |
| Disk Capacity | 512GB SSD |
| RAM | 16GB |
| Processor Description | AMD Ryzen 3 7320U 2.4 GHz |
| Processor | AMD Ryzen 3 |
| Screen Resolution | 1920 X 1080 |
| Screen Diagonal | 15,6" (39,6 cm) |
| Condition | NEW |
| Warranty | 1 leto |
| Stock | In stock |
| Optical Drive | Brez |
| Keyboard | US keyboard + SLO/CRO engraving |
| Device Type | Poslovni, FHD |
| Illuminated Keyboard | Ne |
| Brand | LENOVO |
The Lenovo V15 G4 AMN with an AMD Ryzen 3 processor, 15.6" FHD display and fast SSD is an affordable laptop for basic everyday tasks. It offers reliable performance, classic design and practical usability for school, home or office.
A reliable business partner at an affordable price.
The Lenovo V15 G4 AMN laptop with a powerful AMD Ryzen 3 processor is the perfect choice for everyday business and study. Thin, light and stylish - it perfectly combines mobility with the reliability you expect from the Lenovo brand.
AMD Ryzen 3 7320U 2.4 GHz processor (up to 4.1 GHz, 4 MB cache)
Display 39.6 cm ( 15.6 ") FHD TN (1920x1080), 250nits, anti-glare
Memory 16GB , 512GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0x4 NVMe SSD drive
Integrated AMD Radeon 610M Graphics
Operating system: Windows 11 Home
Features:
- LPDDR5-5500 (16GB on the motherboard, not upgradeable)
- built-in stereo speakers 2x 1.5W Dolby Audio, 2x microphone, HD 720p webcam with privacy shutter
- LAN 100/1000M (RJ-45), Wi-Fi 6, 802.11ax 2x2 + Bluetooth v5.2
- TPM 2.0 firmware
- touchpad; numeric keypad
- black housing
- Kensington nano lock: yes
Expansion slots:
- 1x M.2 2242 up to 512GB SSD
Interfaces:
- 1x HDMI 1.4b
- 1x USB Type-C 3.2 Gen 1 (supports data transfer, power delivery (up to 20V) and DisplayPort 1.2)
- 2x USB Type-A 3.2 Gen 1
- 1x LAN (RJ45)
- 1x 3.5mm audio
Battery: Li-Ion, 38Wh
Dimensions: 359.2 x 235.8 x 19.9 mm
Weight: 1.63 kg
* We reserve the right to errors on the website in both image and text parts and do not assume responsibility for them.