All-in-One Computer MSI PRO AP272P 14M Core i7 / 16 GB RAM / 512 GB SSD / 27" FHD / Windows 11 Pro (Black)
| Brand: | MSI |
| Category: | AIO Computers |
| Code: | V1-AIOMSI00027-2 |
| Stock: | More than 5 |
| Warranty: | 3 years |
| Color | Črna |
| Matrix Type | IPS matrix |
| Brand | MSI |
| Stock | In stock |
| Warranty | 3 leta |
| Condition | NEW |
| Type | All-In-One |
| Screen Diagonal | 27" (68,5 cm) |
| Screen Resolution | 1920 X 1080 |
| Processor | Intel i7 |
| Processor Description | Intel Core i7-14700 2.1GHz |
| RAM | 16GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Touchscreen | Ne |
| Graphics | Integrirana |
| Graphics Description | Intel Graphics |
| Optical Drive | Brez |
Complete solution for your office
The MSI PRO AP272P 14M computer is an ideal choice for business environments where, in addition to system performance, design elegance is also key. You will be impressed by its wonderful 27" (68.5 cm) Full HD IPS display with a resolution of 1920 x 1080 and anti-glare protection with a refresh rate of 100 Hz.
For additional desktop expansion, you can connect two additional monitors via HDMI 2.1 and DisplayPort 1.4 outputs.

Unparalleled comfort
The comfort doesn't end there, as the computer also allows you to adjust the height and tilt to best suit your sitting position.

Wall mounting
If you want even more flexibility, you can easily remove the computer from the supplied stand and use an additional wall mount (VESA 75 x 75 mm, not included).
Communication
Built-in Full HD IR webcam and microphone take care of video calls.
You can connect to the internet using a wired LAN connection or via a WiFi 6E interface.
Technical specifications:
- Display: 68.6 cm (27"), Full HD (1920x1080), IPS, 100 Hz
- Processor: Intel Core i7-14700 2.1 GHz (up to 5.4 GHz, 12 MB cache)
- Memory: 16 GB RAM (one free SO-DIMM DDR5 5600 MHz slot, up to 64 GB total)
- Storage: 512 GB SSD
- Operating system: Windows 11 Pro
Front connectors:
- 2x USB 3.2 Gen 1 Type A
Rear connectors:
- 1x USB 3.2 Gen 2 Type C
- 1x USB 3.2 Gen 2 Type A
- 2x USB 3.2 Gen 1 Type A
- 2x USB 2.0 Type A
- 1x RJ45
- 1x HDMI out (2.1)
- 1x DP Port out (1.4)
- 1x Mic-in
- 1x Line-out
- 1x Kensington Lock slot
Physical properties:
- dimensions with stand: 613.5 x 362.5 x 499.5 mm
- weight: 7 kg
Warranty: 3 years