MSI Modern 15 F13MG-646XHR Intel i5 - 1334U / 16GB / 512GB SSD / 15.6" FHD IPS-level / Intel Graphics / Windows 11 Home / gray
15,6" (39,6 cm) / Intel Iris Xe Graphics / Intel i5-1334U 1,3GHz / 16GB / 512GB SSD / Windows 11 Home| Brand: | MSI |
| Category: | Consumer Laptops |
| Code: | NB15MS00013-1 |
| Stock: | 2 |
| Warranty: | 2 years (1 year on battery |
Prices are visible only to users! Login
| Graphics Description | Intel Iris Xe Graphics |
| Graphics | Intel Graphics |
| Touchscreen | Ne |
| Operating System | Windows 11 Home |
| SSD | Yes |
| Disk Capacity | 512GB SSD |
| RAM | 16GB |
| Processor Description | Intel i5-1334U 1,3GHz |
| Processor | Intel Core i5 |
| Screen Resolution | 1920 X 1080 |
| Screen Diagonal | 15,6" (39,6 cm) |
| Condition | NEW |
| Warranty | 2 leti (1 leto na baterijo) |
| Stock | In stock |
| Optical Drive | Brez |
| Keyboard | US keyboard + SLO/CRO engraving |
| Device Type | poslovni prenosniki |
| Illuminated Keyboard | Yes |
| Brand | MSI |
MSI Modern 15 F13MG-646XHR is an elegant, lightweight and reliable laptop, perfect for work, study or creativity on the go. It combines performance, mobility and modern design – an excellent choice for everyone who values efficiency and style.
MSI Modern 15 F13MG-646XHR – Elegance and performance for professionals
Processor Intel Core i5 1334U - 1.30GHz (up to 4.60GHz, 12MB cache)
Display 39.6 cm (15.6") FHD (1920x1080) IPS-Level, 60Hz, 250 nits, anti-glare
Memory 16GB, 512GB NVMe PCIe Gen4 SSD disk
Integrated graphics card Intel Iris Xe Graphics
Operating system Windows 11 Home
Features:
- 16GB DDR4-3200 (two slots, both occupied, max. 64GB)
- speakers 2x2W, microphone (Hi-Res Audio Ready), HD webcam (30fps@720p)
- power supply 65W
- LAN: Gbps ethernet, Wi-Fi 6E + Bluetooth v5.3
- touchpad, numeric keypad, keyboard with single white backlight
- SD memory card reader
- fingerprint reader
- platinum gray housing
Expansion slots:
- 1x M.2 SSD slot (NVMe PCIe Gen4)
Interfaces:
- 1x USB3.2 Type-C Gen2 (DisplayPort / Power Delivery 3.0)
- 3x USB3.2 Type-A Gen1
- 1x HDMI (4K @ 30Hz)
- 1x SD memory card reader
- 1x combined headphone input/output
Battery: 3-cell, 46.8 Whrs
Dimensions: 358.9 x 235.9 x 19.9 mm
Weight: 1.7 kg
* We reserve the right to errors on the website in both image and text parts and do not assume responsibility for them.