Laptop HP ProBook 460 G11 Laptop Ultra 7 / 16GB / 512GB SSD / 16'' FHD+ IPS / W11H / silver
16,0" (40,6 cm) / Intel Graphics / Intel Ultra 7 155U - 1.70GHz / 16GB / 512GB SSD / Windows 11 Home| Brand: | HP |
| Category: | Laptops |
| Code: | NB16HP00008-PR1 |
| Stock: | More than 5 |
| Warranty: | 1 year |
| Brand | HP |
| Stock | In stock |
| Warranty | 1 leto |
| Condition | NEW |
| Screen Diagonal | 16,0" (40,6 cm) |
| Screen Resolution | 1920 X 1200 |
| Processor | Intel Core Ultra 7 |
| Processor Description | Intel Ultra 7 155U - 1.70GHz |
| RAM | 16GB |
| Disk Capacity | 512GB SSD |
| SSD | Yes |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Touchscreen | Ne |
| Graphics | Integrirana |
| Graphics Description | Intel Graphics |
| Optical Drive | Brez |
| Keyboard | US keyboard + SLO/CRO engraving |
| Illuminated Keyboard | Yes |
HP ProBook 460 G11 is a powerful and reliable portable computer designed for the needs of growing businesses. It offers a combination of high performance, security and durability that ensures efficient work in various environments. HP ProBook 460 G11 is an excellent choice for professionals who need a reliable and powerful portable computer for everyday business use.
Processor Intel Core Ultra 5 125U 1.3GHz (up to 4.3GHz, 12MB cache)
Display 40.6 cm (16") WUXGA IPS (1920x1200), 300 nits, non-glare
Memory 16GB, 512GB PCIe NVMe disk
Integrated graphics Intel Graphics
Operating system Windows 11 Home
Features:
- 16GB DDR5-5600 MT (2x8GB)
- built-in microphone, speakers, 5MP webcam
- Wi-Fi 6E AX211 (2x2), Bluetooth 5.3
- touchpad, numeric keypad
- dust-resistant keyboard
- silver colored housing
Interfaces:
- 2x USB Type-C 20Gbps (DP1.4)
- 2x USB Type-A 5Gbps
- 1x HDMI 2.1
- 1x stereo headphone/microphone combo jack
- 1x RJ-45
Battery: 3-cell Li-ion, 56 Whr
Dimensions: 35.94 x 25.11 x 1.09 cm (front); 35.94 x 25.11 x 1.7 cm (back)
Weight: 1.74 kg
Warranty: 1 year
Responsible Person in EU
An economic operator based in the EU that ensures product compliance with the required regulations.
HP
HP REG 23010, 08028 Barcelona
Spain
reg@hp.com
