Laptop HP 17-cp3216nw Ryzen 7, 43,9 cm (17,3") / 1920x1080 / 16 GB RAM / 512 GB SSD / Windows 11 Home, silver
17,3” (43,9 cm) / AMD RYZEN 7-7730U 2.00 GHz / 16GB / 512GB SSD / Windows 11 Home| Brand: | HP |
| Category: | Laptops |
| Code: | NB17HP000019 |
| Stock: | More than 5 |
| Warranty: | 1 year |
| Illuminated Keyboard | Ne |
| Screen Diagonal | 17,3” (43,9 cm) |
| Screen Resolution | 1920 X 1080 |
| Matrix Type | IPS matrix |
| Processor | AMD Ryzen 7 |
| Processor Description | AMD RYZEN 7-7730U 2.00 GHz |
| RAM | 16GB |
| Disk Capacity | 512GB SSD |
| SSD | Yes |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Touchscreen | Ne |
| Graphics | Integrirana |
| Optical Drive | Brez |
| Keyboard | US keyboard + SLO/CRO engraving |
| Brand | HP |
| Stock | In stock |
| Condition | NEW |
| Warranty | 1 leto |
Powerful laptop with a 17.3-inch screen.
The HP 17-cp3216nw is designed for a wide range of home use. It is intended for anyone who needs reliability, security and high performance. Equipped with an AMD Ryzen 7 7730U processor and a large 17.3-inch Full HD display, this laptop offers exceptional productivity and comfort at work.
The modern design combines an attractive chassis with elegant lines, making it a perfect choice for your home or home office.
AMD Ryzen 7 7730U 2 GHz processor (up to 4.5 GHz, 16 MB cache)
Display 43.9 cm (17.3”) FHD (1920x1080) IPS, 300 nits, anti-glare
Memory 16 GB , 512 GB PCIe NVMe SSD drive
Integrated AMD Radeon Graphics
Operating system: Windows 11 Home
Features:
- DDR4-3200 MT/s (2x 8GB)
- built-in microphone, speakers, HD 720p webcam
- Wi-Fi 6, Bluetooth 5.4
- touchpad, numeric keypad
- TPM
- silver-colored housing
Interfaces:
- 2 x USB Type-A 5 Gbps
- 1 x USB Type-C 5Gbps
- 1 x Stereo headphone/microphone combo jack
- 1 x HDMI 1.4b
- 1 x AC power
Battery: 3-cell Li-Ion 41Whr
Dimensions: 40.07 cm x 25.78 cm x 1.99 cm
Weight: 2.07 kg
Responsible Person in EU
An economic operator based in the EU that ensures product compliance with the required regulations.
HP
HP REG 23010, 08028 Barcelona
Spain
reg@hp.com
