Laptop ASUS Vivobook 15 X1504VA-BQ4102 Core 5 / 16GB / 512GB SSD / 15,6" FHD IPS / Windows 11 Home (Quiet Blue)
15,6" (39,6 cm) / Intel Graphics / Intel Core 5-120U 1.4GHz / 16GB / 512GB SSD / Windows 11 Home| Brand: | ASUS |
| Category: | Laptops |
| Code: | NB15AS00168-1 |
| Stock: | More than 5 |
| Warranty: | 1 year |
Prices are visible only to users! Login
| Brand | ASUS |
| Stock | In stock |
| Warranty | 1 leto |
| Condition | NEW |
| Screen Diagonal | 15,6" (39,6 cm) |
| Screen Resolution | 1920 X 1080 |
| Processor | Intel Core 5 |
| Processor Description | Intel Core 5-120U 1.4GHz |
| RAM | 16GB |
| Disk Capacity | 512GB SSD |
| SSD | Yes |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Touchscreen | Ne |
| Graphics | Integrirana |
| Graphics Description | Intel Graphics |
| Optical Drive | Brez |
| Keyboard | US keyboard + SLO/CRO engraving |
| Illuminated Keyboard | Yes |
| Fingerprint reader | Ne |
ASUS Vivobook 15 X1504VA-BQ4102 with an Intel Core 5 processor, a 15.6" FHD display and a fast SSD is a stylish and reliable laptop for everyday use. Great for school, office work or home use, it combines performance, portability and an affordable price.
Intel Core 5 120U 1.4GHz (12MB cache)
Display 39.6 cm (15.6") FHD (1920x1080), 250nits, IPS-Level anti-glare
Memory 16GB (8+8), 512GB SSD
Integrated graphics card Intel UHD Graphics
Operating system: Windows 11 Home
In more detail:
- built-in speakers (SonicMaster), microphone, webcam
- Wi-Fi 6 (802.11ax) + Bluetooth 5.2
- touchpad, backlit keyboard
- Trusted Platform Module (TPM)
Interfaces:
- 1 x USB 2.0
- 1 x HDMI 1.4
- 1 x Audio Out/Microphone
- 1 x USB 3.2 USB-C Gen 1
- 2 x USB 3.2 USB-A
Battery: 42WHrs, 3-cell Li-ion
Charger: 48W USB-C
Dimensions: 35.97 x 23.25 x 1.79 cm
Weight: 1.70 kg
* We reserve the right to errors on the website in both image and text parts and do not assume responsibility for them.